Skip to main content

Blog

Odstające uszy – jak poprawić ten defekt?

Dla wielu osób wygląd zewnętrzny ma ogromny wpływ na samopoczucie. Odstające uszy są bardzo częstym problemem spotykającym wiele osób. Ta przypadłość może powodować wiele kompleksów i obniża poczucie pewności. Dzisiejsza medycyna estetyczna daje jednak możliwości, by pozbyć się tego wstydliwego problemu. W tym celu powstała skuteczna i bezpieczna metoda nazywana otoplastyką. Coraz więcej osób decyduje się na zabieg korekty uszu, ponieważ daje to bardzo dobre i długotrwałe efekty.

Rodzaje korekty uszu

Odstające uszy są spowodowane niestandardową anatomią małżowiny usznej. Może to być spowodowane genetyka lub kilkoma innymi czynnikami. O odstających uszach mówimy wtedy, gdy odległość końcówki małżowiny od czaszki jest większa niż 2 centymetry. Operacja korekty uszu ma na calu poprawę ich kształtu. Zabieg ten może zostać wykonany za pomocą specjalnych nici lub chirurgicznie. Metoda jest dobierana indywidualnie do pacjenta przez lekarza, który będzie prowadził zabieg.

Metoda zakładająca użycie specjalnych nici jest wykonywana w tylnej części małżowiny usznej. Otoplastyka, inaczej zabieg korekty uszu polega na wykonaniu cięcia oraz implantacji nici. Do operacji może dojść w gabinecie zabiegowym, w warunkach ambulatoryjnych lub w warunkach szpitalnych. Zależy to w główniej mierze od tego, jaka metoda będzie zastosowana. Pacjent do zabiegu jest przygotowywany przez podanie znieczulenia dożylnie lub miejscowo. Sam zabieg pozostawia po sobie praktycznie niewidoczne blizny, a efekt będzie się utrzymywał przez długi czas i widoczny jest od razu po skończeniu zabiegu.

Jak dbać o uszy po zabiegu korekty

Pacjent, który chce otrzymać najlepsze efekty przez długi czas, powinien przez okres około dwóch tygodni stosować specjalną opaskę na małżowiny. Taka opaska musi po zabiegu być noszona zarówno w dzien jak i w noc. Szwy po zabiegu usuwane są dopiero po 10-14 dniach. Do pełnej aktywności, pacjent może wrócić jednak dopiero po dwóch, trzech tygodniach od zabiegu. Ważne jest, aby chronić zoperowane uszy przez jakimikolwiek urazami przez kolejne 2-3 miesiące. Po zabiegu korekty uszu pacjent nie wymaga hospitalizacji, jednak ze względu na konieczność ochrony zoperowanego miejsca warto zaplanować na okres zabiegu urlop. Pozwoli to na bezpieczny powrót do normalnych czynności.

Jak się przygotować do zabiegu korekty uszu?

Przed zabiegiem korekty uszu konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą. Podczas takiej konsultacji, pacjentowi po odbyciu wywiadu zostaną przedstawione najlepsze opcje na przeprowadzenie zabiegu. Lekarz powinien omówić każdy ze sposób w szczegółowy sposób. Taka wizyta na konsultacje pozwoli pacjentowi na rozwianie wszystkich wątpliwości, jakie może mieć przed wykonaniem tego zabiegu. W zależności od zaproponowanej przez lekarza metody będzie kształtować się cena zabiegu. Dzisiejsza medycyna estetyczna skutecznie pozwala na usunięcie problemu odstających uszu. Dlatgo jeżeli masz z tym problem, powinieneś poważnie rozważyć taki zabieg.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!