Skip to main content

Blog

Korekcja uszu - jak wygląda zabieg i rekonwalescencja?

Uszy to niewielka część naszego ciała, która jednak w znacznym stopniu wpływa na kształt ludzkiej twarzy. Niesymetryczne, odstające lub zdeformowane uszy znacząco wpływają na odbieranie nas przez inne osoby. Może to prowadzić do powstawania wielu kompleksów. Na szczęście medycyna estetyczna może pomóc nam rozwiązać ten problem. Zabieg korekty uszu skutecznie koryguje niechciane kształty i nadaje naszym uszom nowego wyglądu. Jak dokładnie jednak wygląda taki zabieg i czas rekonwalescencji po nim?

Czym jest zabieg korekty uszu?

Zabieg korygujący wygląd naszych uszu jest małoinwazyjny i pozwala na poprawienie naszego wyglądu poprzez korektę wielu deformacji ucha. Sam zabieg polega na tym, że lekarz dokonuje wycięcia skóry i później w odpowiedni sposób modeluje chrząstkę ucha w okolicach grobelki. W ten sposób nadaje uchu odpowiedni kąt zgięcia i niweluje problem odstających uszu. Przed zabiegiem najlepiej jest się udać na konsultacje do kliniki wykonującej takie zabiegi, aby lekarz rozwiał wszelkie nasze wątpliwości.

Więcej informacji na temat korekty uszu, w tym jak należy się przygotować do zabiegu, przeczytasz na wskazanej stronie: https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku która szczegółowo opisuje omawiane zagadnienie. 

Wskazania do zabiegu korekty uszu

Zabieg korygujący wygląd uszu jest procedurą czysto estetyczną. W efekcie otrzymujemy znacznie lepiej wyglądającą twarz i pozbywamy się kompleksów powodowanych wcześniej przez nieestetyczne uszy. Zabiegowi korekty uszu mogą poddać się dorośli, ale również dzieci. Muszą one mieć ukończone minimum 6 lat, ponieważ do tego czasu ucho u dziecka dynamicznie się rozwija. Decyzja o podjęciu takiego zabiegu powinna być podjęta przez pacjenta samodzielnie i świadomie.

Przebieg zabiegu korekty uszu

Czas trwania takiego zabiegu to najczęściej od godziny do półtorej. Jest on przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Na początku lekarz wykonuje niewielkie nacięcie z tyłu ucha i usuwa część skóry z tej okolicy. Następnie przechodzi on do modelowania chrząstki. To na tym etapie modeluje on ucho tak, by było symetrycznie i by nie odstawało nadmiernie od czaszki. Na samym końcu pacjentowi zakładane są niewielkie szwy, które będzie nosił do dwóch tygodni po zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Nie można zaprzeczyć - korekta uszu jest prostym i bezpiecznym zabiegiem, który pozwala pozbyć się kompleksów. Po zabiegu trzeba jednak przestrzegać kilku zaleceń, aby osiągnąć najlepsze efekty. Pacjent powinien wyposażyć się w podstawowe leki przeciwbólowe, by zażywać je gdy pojawi się ból. Nie powinno się przez pierwsze dni opuszczać głowy poniżej poziomu serca. Pierwsze noce po zabiegu pacjent powinien przesypiać na 3 miękkich poduszkach. Zaleca się unikanie spożywania jedzenia, które wymaga od pacjenta długiego żucia. Pacjent przez okres 4 tygodni po zabiegu powinien używać specjalnej opaski na uszy. Przez pierwsze tygodnie nie zaleca się także nadmiernego wysiłku fizycznego. Oczywiście pacjent musi się kilkukrotnie zgłosić na kontrolę, podczas której będzie sprawdzane przez lekarza czy wszytko odbywa się prawidłowo.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!