Skip to main content

Blog

Korekta uszu - po jakim czasie widać rezultat?

Problem odstających uszu u dzieci w wieku szkolnym przejawia się w nieprzyjemnościach ze strony kolegów i koleżanek. Nieprzyjemności te wpływają bezpośrednio na zaniżenie samooceny i brak pewności siebie. To z kolei prowadzi do gabinetów chirurgii plastycznej. Korekta uszu, zwana także otoplastyką jest najczęściej realizowanym zabiegiem w dziedzinie chirurgii plastycznej u dzieci i młodzieży. Otoplastyka jest nieinwazyjna i nie powoduje u pacjentów powikłań. Zapewnia również trwałość osiągniętych efektów. Biorąc to pod uwagę, rodzice z chęcią poddają swoje pociechy takiemu zabiegowi.

Plastyka uszu a pokładane nadzieje na efekty

Klienci gabinetów chirurgii plastycznej oczekują natychmiastowych rezultatów zabiegów, którym planują się poddać. W kontekście otoplastyki, warto, jest zwrócić uwagę na fakt, że jakiekolwiek rezultaty przeprowadzonego zabiegu widoczne są dopiero po pewnym czasie. Należy również podkreślić, iż niewykonalne jest uzyskanie idealnego wyglądu uszu. Nie będą one w zupełności symetryczne. Wymagania pacjenta powinny być dokładnie skonsultowane z lekarzem prowadzącym zabieg, aby zyskał on pełną świadomość konsekwencji podjętej przez siebie wyborów. Przed zabiegowa konsultacja z chirurgiem plastycznym ma również na celu zmaksymalizować poczucie satysfakcji z potencjalnego rezultatu.

Korekta uszu a potencjalne rezultaty. Kiedy będą widoczne?

Po przeprowadzonym zabiegu otoplastycznym zakłada się pacjentowi opatrunek. Odgrywa on określoną rolę w formowaniu się małżowiny usznej, podtrzymuje ją oraz chroni przed możliwymi urazami. Istotne jest, aby pacjent nie pozbywał się opatrunku przez następny tydzień. W międzyczasie pacjent powinien być zwolniony z aktywności szkolnej i zawodowej. Nie wskazane jest także mycie głowy po zabiegu. Po upływie 7 dni od operacji odbywa się wizyta kontrolna. W trakcie owej wizyty opatrunek jest zdejmowany z głowy pacjenta, lecz warto wiedzieć, że na ostateczny efekt zabiegu przyjdzie poczekać od 2 do 6 miesięcy. Jest to skorelowane z procesami regeneracyjnymi małżowiny usznej.

Szczególna ostrożność po zabiegu otoplastycznym

W czasie procesu regeneracji małżowina uszna jest szczególnie wrażliwa na rozmaite urazy. Z tego powodu zaleca się większą ostrożność i unikanie sportu. Dzieciom w wieku szkolnym poleca się nosić opaski na uszy, które uchronią je przed negatywnymi czynnikami. Dotyczy to zarówno zajęć wychowania fizycznego, jak i również czasu poświęconego na sen. Idealnym rozwiązaniem jest przeprowadzić zabieg w czasie letnim, ponieważ dziecko przebywać może w domu bez konsekwencji nadrabiania zaległości szkolnych. Krótko mówiąc, proces regeneracji małżowiny usznej wymaga ostrożnego obchodzenia się pacjenta ze samym sobą. Wspomniane opaski noszone przez okres półroczny są zdaniem specjalistów lojalnym sojusznikiem w procesie modelowania się małżowiny.

 

 

 

 

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!