Skip to main content

Blog

Opaska po korekcji uszu – ile czasu należy ją nosić?

Otoplastyka to zabieg korekcyjny umożliwiający wyeliminowanie takich problemów w obrębie uszu jak zapadnięcie małżowiny usznej, ucho zapaśnika, czy guzek Darwina. Jest to również rozwiązanie idealne dla osób, które zmagają się z zanikiem małżowiny usznej, odstawaniem uszu lub ich asymetrią. Zabieg korekcji uszu jest małoinwazyjny, a przy odpowiednim postępowaniu pooperacyjnym efekty otoplastyki utrzymują się do końca życia. Dowiedz się, czym jest opaska używana po korekcji uszu i ile czasu należy ją nosić.

Opaska elastyczna po zabiegu korekty uszu

Czym jest opaska po korekcji uszu?

Korekta uszu, czyli zabieg opisany na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, to chirurgiczny sposób na rozwiązanie problemów z nieprawidłowym kształtem i wyglądem małżowiny usznej. Defekt ten może dotykać każdego, bez względu na wiek oraz płeć, jednak szybkie i zdecydowane postępowanie pozwala pobyć się tego problemu praktycznie na zawsze.

Oczywiście zabieg otoplastyki jak każda inna operacja wiąże się z możliwością pojawienia się różnych komplikacji, taki jak powrót ucha do wyglądu sprzed zabiegu. By zapobiec tego typu sytuacjom, należy dokładnie przestrzegać wszelkich pozabiegowych zaleceń lekarskich, wśród których wymienić można noszenie specjalnej opaski uciskowej. Jest to opaska wykonana ze specjalnego elastycznego materiału, która ma za zadanie chronić ucho przed urazami oraz zapobiegać niechcianym konsekwencjom zabiegu.

Jak należy nosić opaskę po korekcie uszu?

Opaska po korekcji uszu, o której więcej można przeczytać na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/artykuly/opaska-po-korekcji-uszu-ile-czasu-nalezy-ja-nosic, to wymóg niezbędny po każdym zabiegu z zakresu korekty uszu. Najczęściej nosi się ją przez około miesiąc, jednak jest to uzależnione od decyzji lekarza prowadzącego. To również on udziela pacjentowi wszelkich wskazówek dotyczących sposobu noszenia opaski oraz ustala, ile godzin dziennie powinna znajdować się ona na głowie pacjenta.

Najczęściej opaska taka powinna być noszona przez całą dobę przez pełen miesiąc od dnia zabiegu. Jest to bardzo ważne zalecenie pooperacyjne, ponieważ nawet niewielki uraz w obrębie ucha czy nieprawidłowe wykonywanie codziennych obowiązków może zakończyć się ich naderwaniem i zniweczeniem efektów zabiegu.

Opaska po korekcji uszu

Istnieje oczywiście możliwość zdejmowania opaski do kąpieli, jednak wymaga to zachowania szczególnej ostrożności i niezwykłej delikatności w trakcie mycia głowy. Warto również wspomnieć, że przez okres pół roku o zabiegu należy uważać na okolicę poddaną zabiegowi. Dopiero po tym czasie w miejscu cięcia pojawi się blizna, która pomoże utrzymać efekt zabiegu.

Gdzie można kupić opaskę po operacji uszu?

Opaska używana po operacji uszu nie jest produktem typowo medycznym, dlatego można ja kupić zarówno w sklepie sportowym, jak i odzieżowym. W trakcie zakupów warto jednak zwrócić uwagę, z jakiego materiału została wykonana oraz czy ma ona odpowiedni rozmiar. W przeciwnym razie będzie się ściągać z naszej głowy i nie zapewni naszym uszom funkcji ochronnej.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!