Skip to main content

Blog

Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?

Rzadko kto jest w pełnie zadowolony ze swojego wyglądu, nawet jeśli inni komplementują naszą urodę i nam zazdroszczą. Często mankamenty urody istnieją tylko w naszej głowie lub bardzo mocno je wyolbrzymiamy, jednak nie ma ludzi idealnych. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Niektórym podobają się kręcone włosy, innym proste. Bywa i tak, że wstydzimy się defektu, który naprawdę istnieje. Może to być na przykład za duży nos, wystające zęby, odstające uszy. Rzucają się w oczy przy spoglądaniu w lustro i nas denerwują. Można się do nich przyzwyczaić i pogodzić się ze swoim wyglądem, jednak jest też inna możliwość. Współczesna medycyna estetyczna potrafi temu zaradzić. Rzecz jasna wymaga to profesjonalnych zabiegów i konsultacji z lekarzem.

Odstające uszy

Jednym z defektów kosmetycznych urody mogą być odstające uszy. Jest to wrodzone zniekształcenie małżowin usznych. Zjawisko to jest dość powszechne – dotyczy nawet 5% społeczeństwa. Jest to problem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety mogą teoretycznie łatwiej temu zaradzić za pomocą odpowiedniej fryzury, z drugiej jednak strony to właśnie kobiety bardziej dbają o swój wygląd i przejmują się opiniami innych. Problem odstających uszu bywa więc nie tylko problemem estetycznym, ale ma duży wpływ na naszą psychikę. Może powodować obniżenie poczucia własnej wartości, kompleksy, powodować stres. Jak temu zaradzić i pozbyć się problemu?

KOREKTA USZU

Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna - ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia

Jak samodzielnie poradzić sobie z problemem odstających uszu?

Z pomocą przychodzi odpowiednie ułożenie włosów. Ważne jest właściwe cięcie i dobór fryzury. Dobrze będą wyglądać dłuższe włosy, które zakryją uszy. W przypadku krótkich fryzur problem będzie bardziej widoczny. Włosy powinny więc sięgać przynajmniej za ucho. Jeśli zdecydujemy się na grzywkę – skutecznie odwróci ona uwagę od uszu. Ima bardziej gęsta i długa, tym lepiej.

Pomocne będą też opaski i kolorowe chusty, którymi można po prostu zakryć uszy. Podobną rolę spełni kapelusz.

Zabieg na odstające uszy

Jeśli wygląd jest dla nas bardzo ważny lub z jakiegoś powodu nie chcemy ciągle zwracać uwagi na swoje uczesanie, możemy zdecydować się na otoplastykę uszu. Jest to prosty zabieg chirurgiczny, który daje trwały efekt. Jest on bezpieczny, ale wymaga odpowiedniego przygotowania – ustalenia przeciwwskazań, wykonania niezbędnych badań przed zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Odstające uszy – może je polubić?

Zdecydowanie najlepszym i najłatwiejszym sposobem na wszystkie mankamenty urody, nie tylko odstające uszy jest po prostu zaakceptowanie swojego wyglądu. Z całą pewnością posiadamy cechy, które możemy wyeksponować i zamienić w atut. Poza tym oczywiście wygląd nie jest najważniejszy. Mankamenty wyglądu często są postrzegane subiektywnie. Inni nie zwracają na nie uwagi lub ich nie widzą. Bywa tak zwłaszcza po bliższym poznaniu – na wygląd zewnętrzny największą uwagę zwraca się na początku znajomości. Wygląd zewnętrzny też się zmienia i jeśli coś jest teraz problemem za kilka lat może wcale nam nie przeszkadzać.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!