Skip to main content

Blog

Korekta uszu - najważniejsze informacje o zabiegu

Różnego rodzaju deformacje małżowin usznych mogą być źródłem kompleksów i negatywnych emocji. Nic dziwnego, że chirurgia plastyczna zyskuje coraz większą popularność w społeczeństwie. Dzięki niej możliwe jest rozwiązanie kłopotów z kształtem, wyglądem i wielkością uszu, co z kolei wpływa pozytywnie na wzrost samooceny i postrzegania samej siebie przez osoby, borykające się z tego typu problemami.

Dla kogo przeznaczone są operacje plastyczne uszu?

Głównym celem operacji plastycznych uszu jest poprawa ich wyglądu, a także wymodelowanie tych części chrząstki, które nie zostały w pełni wykształcone. Za najlepszy okres na tego typu operacje, uznaje się czas po ukończeniu 6 roku życia. Korekta uszu może być co prawda wykonana u osoby dorosłej, niemniej jednak w tym przypadku będzie ona już znacznie bardziej skomplikowana.

Jakie korzyści płyną z zabiegu?

Oczywistą zaletą jest poprawa wyglądu, wpływająca na postrzeganie siebie i samoocenę pacjenta. Różnego rodzaju dysproporcje, deformacje czy ubytki mogą być źródłem kompleksów, zwłaszcza dla młodych osób, dla których wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle istotną rolę. Zabieg otoplastyki jest bezpieczny, nie istnieje również wiele przeciwwskazań, powodujących dyskwalifikację z operacji. Rekonwalescencja przebiega w tym przypadku bardzo szybko, a efekty mogą zaskoczyć niejednego sceptyka. Dlatego też warto zaufać chirurgowi, by na zawsze poprawić swoje samopoczucie i pewność siebie, związaną z zewnętrznym wyglądem.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?

Aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu, należy przede wszystkim wykonać badania laboratoryjne krwi. To na ich podstawie oceniany jest ogólny stan zdrowia, stanowiący podstawę do przeprowadzenia operacji. Przeciwwskazań do niej jest naprawdę niewiele. Należą do nich m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, nieuregulowane nadciśnienie lub stany zapalne, występujące w operowanych okolicach.

Jak przebiega zabieg?

Operacja związana z korektą uszu trwa na ogół od 1,5 do 2 godzin. W tym czasie pacjent jest znieczulany miejscowo. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, które wykonywane są w dziedzinie medycyny estetycznej. Jego celem jest usunięcie nadmiaru skóry lub też poprawa kształtu chrząstki, skutkująca zmianą kąta ustawienia pomiędzy czaszką, a małżowiną uszną. Więcej informacji na ten temat zdobyć można, odwiedzając stronę https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, na której umieszczono szczegółowy opis przygotowań do operacji i jej przebiegu.

Powikłania po operacji

Korekta małżowin usznych jest bezpieczna, choć zdarzają się również różne powikłania. Do najczęstszych należą miejscowe krwawienia, infekcje lub też odkształcenie, skutkujące powrotem do rzeczywistości sprzed operacji. Są to jednak sytuacje bardzo rzadkie, których pojawienie się jest wskazaniem do przeprowadzenia jeszcze jednego zabiegu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja po korekcji uszu jest krótka. Pacjent na ogół opuszcza placówkę tuż po zabiegu. Przez kolejne dni może pojawić się ból pooperacyjny, obrzęk i zaczerwienie. W tym okresie można przyjmować leki, zalecane przez lekarza prowadzącego. Nieprzyjemne dolegliwości ustępują na ogół po zdjęciu szwów, które odbywa się ok. 10 dni po operacji. W okresie rekonwalescencji nie można narażać się na gwałtowne zmiany temperatur i przebywanie na silnym mrozie.

Ile kosztuje korekta uszu?

Koszt operacji na ogół waha się w granicach kilku tysięcy złotych. Tyle trzeba wydać, by poprawić samopoczucie i wygląd. Więcej na temat operacji odstających uszu przeczytać można na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl gdzie znajduje się również dokładny cennik omawianego zabiegu. Dzięki medycynie estetycznej istnieje możliwość pozbycia się swoich kompleksów, związanych z niedoskonałościami wyglądu zewnętrznego. To z kolei wpływa na poprawę samooceny i wzrost pewności siebie w pracy zawodowej i codziennych kontaktach towarzyskich.

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę kontaktu.
Czekamy na Ciebie!